Masáže

 

Pod pojmem masáže rozumíme ošetření kůže a pod ní ležících tkání určitými technikami, jako jsou hnětení, poklepávání, tření či hlazení. Při masážích silicemi nebo po domácky připravenými bylinnými oleji bude navíc celý proces o to účinnější, že látky obsažené v bylinkách stimulují prokrvení kůže a přilehlých orgánů a povzbudí také k vyšší činnosti lymfatický systém.

Vylučování škodlivých a odpadních látek se umocní i tím, že čichem při masáži vnímáte vůni silic. Ta působí přímo na limbický systém, což je jedna z prvotních oblastí našeho mozku, odpovědná za naše pocity a nálady.

Před masáží se osprchujte příjemně vlažnou vodou. Nedávejte si žádné horké koupele, protože pak by kůže oleje příliš rychle vsakovala. Tabu jsou před masáží také vydatná jídla a alkohol! Tělo musí být naprosto uvolněné.

 

Snažte se vytvořit klidnou a uvolněnou atmosféru, ke které může přispět i příjemná hudba a zapálená svíčka. Místnost by měla být příjemně teplá. Namasírované partie těla zakryjte měkkou osuškou nebo dekou.

Po masáží zůstaňte alespoň 5 minut uvolněně ležet se zavřenýma očima. Potom se napijte neperlivé minerální vody, aby mohly být uvolněné škodlivé a odpadní látky odvedeny z těla ven. Pokud je to možné, tak se v následujících 12 hodinách nekoupejte ani nesprchujte, aby mohly silice působit dostatečně dlouhou dobu.

 

Jak postupovat:

Vyhledejte si silici vhodnou pro masáž (viz Tabulka), pak nahřejte dostatečné množství nosného oleje (kupříkladu z jojoby, sladkých mandlí nebo z pšeničných klíčků), smíchejte ho v nádobě na vodní lázni se silicí a umístěte na dosah. Všechny pohyby při masáži musí být rovnoměrné, plynulé a táhlé. Ruce nesmějí být v žádném případě studené! Masírujte vždy směrem k srdci a příliš netlačte.

 

Éterické oleje (silice) vhodné pro masáže  
Povzbuzující účinek mají silice Levandulová, Rozmarýnová, Citrónová
Občerstvující účinek mají silice Meduňková, Mátová
Uvolňující účinek mají silice Bergamotová, Růžová, Mandarinková, Meduňková
Uklidňující účinek mají silice Santalová, Meduňková, Mátová, Fenyklová
Smyslný účinek mají silice Muškátová, Jasmínová, Pačuli, Růžová, Santalová, Ylang-ylang, Skořicová

 

Čtyři účinné masáže:

Masáž zad vede k celkovému uvolnění, neboť záda jsou propojena četnými svazky nervů a mnoha svaly, které zvlášť dobře reagují na uvolňující účinky masáže.

Masáž nohou oživí a osvěží po dlouhém dni nebo noci. Zvláště kombinace hlazení a hnětení působí na unavené nohy přímo zázračně.

Masáž obličeje slouží k udržení krásy a pocitu pohody. Budete se po ní cítit svěží a mladší. Silice by se ale nikdy neměla dostat do blízkostí očí!

Masáž břicha stimuluje k činnosti solární pleteň (solár plaxus), která se nachází nad pupkem na úrovni žaludku. V této oblasti je nervové centrum reagující zejména na stres a hněv, ve kterém se sbíhají mnohé nervové svazky. Éterické oleje vmasírované do těchto míst mají hřejivý, uvolňující a harmonizující účinek.

SmallCars.cz

Největší internetoý prodejce s modely aut a moterek v ČR. Skladem více jak 15000 modelů.

Rybářské potřeby za skvělé ceny. Široký sortiment, nízké ceny.

Nákup a prodej starožitností za výhodné ceny

Partneři:

 

Domácí vychytávky

Určitě každý domácí kutil či šikovná hospodyňka znají nějaký dobrý nápad či vychytávku. Na tomto vebu se snažím tyto domácí vychytávky sloučit na jeden jediný web.

Web4U - domény, webhosting, servery

TOPlist

© 2010 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode